info@azhbr.gov.al
Tel: 08008383
E hënë – E premte

Histori Fermeri

Dashuri Zerja – Tradita dhe turizmi në Dibër

MIRËMËNGJES 😊 MIRËMËNGJES 😊dhe me shtëpinë e jufkave të familjes Zerja në Dibër,…

Read More

Sarandë – Si sigurohet prodhimi i peshkimit?

#RESPEKT🙏📍Sarandë – Leonidha dhe djemtë e ekuipazhit të tij me anijen e tyre…

Read More

Kuçovë – AZHBR ngre një serrë moderne me programin IPARD

#RESPEKT 🙏📍Kozare, Kuçovë – Aty ku Ilia, pas kthimit nga emigracioni ka ndërtuar…

Read More

Luz i Kavajës – Fermeri i ri Olsi, ka zgjedhur t’i dedikohet punëve të fshatit

#RESPEKT🙏Olsi nga Luzi i Kavajës i ka vënë dijet e marra nga studimet…

Read More

Ferma e akuakulturës “Kronos”, është mbështetur vit pas viti nga AZHBR-ja, përmes Skemë Kombëtare

#RESPEKT🙏📍Përgjatë vijës bregdetare, pranë ishullit Stillo e gjirit të Ftelias, Frida dhe Alteo…

Read More

Xarrë, Konispol – AZHBR mbështet fermerët përmes programit IPARD

#RESPEKT🙏 📍Xarrë, Konispol- Aty ku djerrinat e deridjeshme të tranzicionit, janë kthyer në…

Read More

Rehovë, Kolonjë – Çifti që pret turistë nga e gjithë bota

#RESPEKT🙏📍Në Rehovë të Kolonjës, ku shpirti mikpritës dhe zemra e madhe e rehovarëve…

Read More

Kutalli, Berat – AZHBR-ja jep mbështje direkte financiare për serrat

RESPEKT🙏📍Kutalli, Berat – Bujari është një nga mijëra fermerët e zonës që jetojnë…

Read More

Drenovicë, Berat – 400 hektarë serra, të mbjella nga njerëzit e zakonshëm

#RESPEKT🙏📍Drenovicë, Berat – Këto pamje mbresëlënëse nga ajri që të japin iluzionin e…

Read More

Malësi e Madhe – Bimët medicinale gjenerojnë punësim

🌞 Vit pas viti zgjerohen gjithnjë e më shpejt të mbjellat që gjenerojnë…

Read More

Habib Jashari në Gosnisht të Përmetit

RESPEKT🙏📍Gosnisht, Përmet – Nga kjo pamje përrallore ku drita e diellit shkrihet ëmbël…

Read More

Grabian, Lushnje – 200 hektarë të mbjella me kultura të ndryshme

RESPEKT🙏Grabian, Lushnje – Këto pamje fantastike nga ajri që ngjajnë si të pikturuara…

Read More

“Farma Sotira” – Mbështetur nga Skema Kombëtare e Qeverisë Shqiptare përmes AZHBR

RESPEKT🙏Në aksin ndërmjet Leskovikut dhe Ersekës, midis mrekullisë natyrore, dy bashkëshortët, Jonida dhe…

Read More

Dvoran, Korçë – Mekanikë Bujqësore

RESPEKT🙏Në Dvoran të Korçës, ku Oldi, i cili 6 vite më parë la…

Read More

Vrepckë, Leskovik – Muhameti me 400 krerë, financuar prej vitesh nga AZHBR

RESPEKT 🙏Në Vrepckë të Leskovikut, ku midis natyrës së mrekullueshme shqiptare rrëzëllen shembulli…

Read More

Çarshovë, Përmet – Arbeni la Greqinë shumë vite më parë për të ngritur baxhon në vendlindje

#RESPEKT🙏Në Çarshovë të Përmetit, Frida e palodhur na sjell një tjetër shembull të…

Read More

Çarshovë, Përmet – Sotira, financuar për ujitjen me pika

#RESPEKT🙏Në Çarshovë të Përmetit ku Sotira, 72 vjeçarja plot jetë e me pasionin…

Read More

Alfred Fiska – Agroturizëm në Roshnik, Berat

#RESPEKT🙏Në Roshnik të Beratit, ku potenciali agroturistik i zonës është shfrytëzuar mençurisht nga…

Read More

Shkallnur, Durrës – Kantina e verës “AMAR”, financuar nga AZHBR

#RESPEKT🙏Në Shkallnur të Durrësit me Agronin, që pasi mësoi zanatin e vreshtarisë në…

Read More

Halil Dedej në Ndroq, Tiranë – Mekanikë bujqësore, mbështetur nga AZHBR

#RESPEKT🙏Halil Dedej në Ndroq i është dedikuar prej 30 vitesh bujqësisë dhe falë…

Read More

Tradita e 80 vjeçares nga Berati

#RESPEKT🙏Berat – Përmes rrugicave mistike të Mangalemit, Alteo na shpie në “shtëpinë e…

Read More

Vëllezrit Bullari – Elbasan, Cërrik

#RESPEKT🙏Cërrik – Një nga shtatë fermat bujqësore që tre vëllezër kanë ngritur e…

Read More

Mjaltë dhe djathë – Novosej, Kukës

#RESPEKT🙏 Fshati Novosej, Kukës – Me Drejtoren e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe…

Read More

Thumanë – Serat e domateve financuar nga AZHBR

#RESPEKT🙏 Thumanë – Në serat e domateve të Matit, një tjetër punëtor i…

Read More

Rrogam, Tropojë – Turizmi Rural i Kol Gjonit

#RESPEKT🙏 Në fshatin Rrogam të Tropojës me shijen e mirë që të lë…

Read More

Mollas, Cërrik – Frutikultura e mbështetur nga AZHBR

#RESPEKT🙏 Mollas, Cërrik – Në fermën e tre vëllezërve Bullari, ku 250 ha…

Read More

Markaj, Tropojë – Bletërritësi Bislim Zenelaj

#RESPEKT🙏 Një tjetër ndër shumë shqiptarët që s'bëjnë lajm është Bislimi, nga fshati…

Read More

Malësi e Madhe – Gjergj Broqaj, bimë medicinale

#RESPEKT🙏 Mes atyre që nuk rreshtin së kërkuari suksesin në punën e tyre,…

Read More

Tple, Tropojë – Sadik Zeqiri

#RESPEKT🙏Sadik Zeqiri, 80-vjeçari nga Tropoja është fuqia e shembullit për të gjithë, jo…

Read More

Përmet – Dashnor Harka

#RESPEKT🙏📍Në Përmet, ku me mbështetjen financiare të qeverisë shqiptare, Dashnor Harka ka transformuar…

Read More

Baxhoja e Altin Meshinit në Përmet, financuar nga AZHBR

#RESPEKT🙏Kush e ka vizituar Përmetin dhe nuk ka ndaluar në baxhon e Altinit,…

Read More

Xhafzotaj, Durrës – Të bashkuar në prodhim dhe eksportim

#RESPEKT🙏Xhafzotaj, Durrës – Një shembull i bukur i bashkimit që bën fuqinë, ku…

Read More

“Traditional Guest House” në Përmet – Mbështetur nga AZHBR

#RESPEKT🙏Ja një tjetër histori kuptimplotë e shqiptarëve të zakonshëm, që pa llafe e…

Read More

Qinam, Zall Herr – 4.6 Hektarë vreshta me varietete të ndryshme rrushi

📍Në fshatin Qinam të Zall Herrit, me Fatjonin, që pasi punoi e mësoi…

Read More

Ogdunan, Përmet – Kastriot Sterio prodhon mjaltë, raki mjalti, uthull mjalti dhe pomadën e propolisit me veti kurative

📍Në fshatin malor Ogdunan të Përmetit, aty ku sipas llafazanëve të Tiranës e…

Read More

Bujtina e Eltonit në Grabovë të Përmetit, financuar nga AZHBR

📍Në fshatin Grabovë të Përmetit, ku në tokën e gjyshërve të tij, Eltoni…

Read More

Sukth, Durrës – Elsoni dhe Oltioni, dy nga prodhuesit më të mëdhenj në vend të fidanëve të rrushit

#RESPEKT 🙏Në Sukth të Qarkut Durrës, ku Elsoni dhe Oltioni, sot dy nga…

Read More

Andi Kokoneshi – Fermeri i ri nga Divjaka

#RESPEKT🙏Andi nga Divjaka, që pas studimeve për veterinari i është dedikuar punës me…

Read More

Këmishtaj, Fier – BioBes, bimë medicinale

#RESPEKT🙏📍Në Këmishtaj të Qarkut Fier, ku Besniku ka ngritur sipërmarrjen mbresëlënëse të prodhimit…

Read More

Noja Export – Gradisht, Divjakë

  #RESPEKT🙏📍Në Gradishtë të Divjakës, ku falë talentit e punës së tij pa…

Read More

Vjen shpk – Lushnje, financuar nga AZHBR

#RESPEKT🙏Lushnjë – Në një nga fermat më të mëdha të mbarshtimit të lopëve…

Read More

Elian Export – Lushnje

#RESPEKT🙏Lushnjë – Aty ku puna me tokën dhe transformimet mbresëlënëse të viteve të…

Read More

Bulmeti i Hotit në Malësi të Madhe

📍HOT, MALËSI E MADHE- Familja Hasanaj ka ngritur me punë e djersën e…

Read More

Libofshë, Fier – Fermë blegtorale

. 📍 Në Libofshë të Fierit, ku është ngritur një tjetër model zhvillimi…

Read More

Ferma e lopëve – Grabian, Lushnje

. 📍 Grabian, Lushnje – Vijon mbështetja direkte për fermerët duke u ofruar…

Read More